Novinky a koncerty

Plánované koncerty

2. prosince 2016 – Koncert s V.I. Pecháčkem v restauraci The Black Sheep, hostem bude kytarista Michal Šnajdr (MB)*Začátky všech vystoupení jsou v 19h, pokud není uvedeno jinak.

infolk.cz - písně v lidech


Novinky

11. 11. 2016
Líbil se mi ten smích staří básníci
když jste mě vítali
ale nezůstanu tady dlouho
Ani vy ne
(Leonard Cohen, 1985)

… tak jste se v roce mého narození “smál v Panteonu”. O jedenatřicet let později je to tak pravdivé.

Možná už nikdy nenarazím na básníka a zpěváka, kterému to budu tak věřit.

Budete mi chybět, pane Cohene. Nesmírně.

20. 07. 2016 – Po dlouhé, hodně dlouhé době zase napíšu alespoň pár řádek. Kdo sleduje FB, má trošku více informací, ale né o mnoho. Poslední rok mě hodně vytěžuje práce, ale zejména pak náš milý, rodinný přírůstek :) Hraní šlo tedy trošku bokem, ale pomaličku to s Vladimírem snad zase rozjedeme. V posledních měsících mě navíc zbrzdil výpad neznámého borečka, který se zřejmě nudil a měl potřebu někomu trošku pocuchat fasádu. Bohužel jsem byl po ruce já a odnesla to čelist. A to tak, že úplně. A s tím se tedy také hodně těžko zpívá. No, vlastně to nejde vůbec :)
Ale nyní jsme snad s Vláďou opět v plné formě (Vláďa tedy nepřetržitě, je to také druhý nejoblíbenější člen našeho seskupení, to o něčem svědčí :-) ) Letos se můžete těšit na dvě hraní v Ověčce, ale možná ještě něco přidáme ve venkovním provedení.
Mějte krásné léto a těšíme se na vás.

30. 04. 2015 – Rád bych Vás pozval na benefiční koncert, který se koná 1.6. v Malostranské besedě. Program bude pestrý. Vystoupí Andrea Kalivodová, Irena Budweiserová, já a Ondřej Ruml. Dále bude možné vydražit velice zajímavé předměty od našich známých umělců. Lístky budou v předprodeji v síti Ticketstream. Přijďte se něco dozvědět, poslechnout si spoustu muziky a přispět na dobrou věc.

30. 04. 2015 – V letošním roce mně můžete občas vidět hrát i v Praze. Zatím jsem měl dvě krátká vystoupení na písničkářských večerech OPEN-MIC.cz (viz. odkaz výše – infolk.cz), určitě se tam letos ještě ukážu.

07. 12. 2014 – V pátek 4.12. jsme se sešli v naší domovské scéně – Restauraci The Black Sheep, abychom se rozloučili s rokem 2014 vánočním koncertem. A nebylo to ledajaké loučení. Večer to byl opravdu pestrý. Jako host opět vystoupil básník Michael Kubín, jehož vystoupení mělo velký úspěch. Hlavním bodem večera byl křest nového EP Samotářky, které jsme v září nahráli s V.I. Pecháčkem.
Křest však málem ani nemusel být. Jak to tak chodí, během celého procesu výroby se vyskytly určité zádrhele a nakonec jsem balíky dostal odpoledne v den koncertu.
Nakonec vše dopadlo dobře, křest se vydařil a podle prvních ohlasů se EP líbí, z čehož máme obrovskou radost.

V roce 2014 jsem měl celkem 8 vystoupení, z čehož 5 bylo s V.I. Pecháčkem. Mohli jste mě vidět v Praze, Bakově n. Jizerou a Mladé Boleslavi.

Příští rok plánujeme hrát o něco více. Určitě si nás můžete přijít poslechnout do The Black Sheep v MB, dále budeme hrát v Mnichově Hradišti, Bakově n. Jizerou a možná v Benátkách n. Jizerou. Samozřejmě jsme otevřeni dalším návrhům. Můžete mě kontaktovat a určitě se domluvíme.

Z čeho mám obrovskou radost je to, že jsem se opět trošku posunul v psaní projektu o Ch. Baudelairovi. V listopadu jsem dokončil první část představení. Snad se mi v následujím roce podaří projekt dokončit a začít pracovat na samotné realizaci vystoupení.

Děkuji všem, kteří mě v pomalu končícím roce podpořili a těším se na viděnou v roce následujícím.

Přeji Vám příjemné a klidné prožití vánočních svátků a šťastný vstup do nového roku, do kterého Vám přeji jen to nejlepší.

PS: Pokud byste měli o EP zájem, stačí napsat, rád Vám ho zašlu.

29. 09. 2014 – Dnes jsme strávili s V.I. Pecháčkem celý den v nahrávacím studiu 3bees v Jinočanech. Parádní zkušenost. Zítra nás čeká mix a poté už se těším na výledek práce. K polechu bude určitě něco málo i zde na stránkách.

24. 09. 2014 – Nahrávání se blíží. Již příští týden se s Vladimírem sejdeme ve 3bees studiu.

14. 09. 2014 – V poslední době mě stále častěji oslovují návštěvníci koncertů, kamarádi a známí, zda nemám nahrané CD. Že by si rádi občas něco poslechli i doma. To bohužel zatím nemám (když pominu svá několik let stará a velice amatérská CD). Každopádně mě to přivedlo na nápad nahrát ve skromnější režii, tedy jen zpěv, kytara a housle, tzv. EP, které by obsahovalo třeba jen 5 písniček. Neslibuji, kdy by mohlo být hotové, ale určitě se o něj v následujících měsících pokusím.

14. 09. 2014 – Přidána fotogalerie ze křtu knihy Martina Patřičného a z posledního vystoupení v TBS, kde byl hostem básník Michael Kubín.

06. 09. 2014 – Včerejší koncert se vyvedl, atmosféma byla moc příjemná. Zde si můžete přečíst článek Pavla Šubrta na mb-netu http://www.mb-net.cz/v-black-sheep-zahral-pisnickar-tomas-hudera/d-32455

23. 04. 2014 – Přidána fotogalerie z křestu CD Jany Rychterové.

19. 04. 2014 – Včera, tedy na Velký pátek, jsem měl tu čest pokřtít v Restauraci The Black Sheep nové CD Jany Rychterové s názvem “Tak hraj”. Restaurace byla plná a atmosféra přesně taková, jakou umí Jana vždy vykouzlit – tedy úžasně uvolněná a optimistická. Během večera jsem zahrál i já dvě písně, i když to původně ani nebylo v plánu. Jana mi zapůjčila své “sladké dřevo” a zahrál jsem Stěnu půvabů a Veronique. Večer trval, včetně přestávky, bezmála tři hodiny, tak si všichni přišli na své.

17. 03. 2014 – Vůbec poprvé vystoupil v Mladé Boleslavi písničkář Vlasta Třešňák. Stalo se tak v pátek 14. března ve zcela zaplněné restauraci The Black Sheep. Večer zahájil třemi pěknými písněmi v baudelairovském duchu Tomáš Hudera, známý jako boleslavský písničkář. A pak již usedl před mikrofon se svou 12strunnou kytarou (z moravské dílny mistra Františka Furchta) Vlasta Třešňák, legenda českého protestsongu.
“Typickým chraplavým hlasem vystřeloval svou poezii do uší pozorných posluchačů: Modrá knížka, Volební guláš, Má generace, Alter Ego, Dopis Olze a další. Jeho písně neztratily na údernosti ani dnes, sám na sobě poznal, že ještě nežijeme v právním státě. Stále má ten charakteristický zarputilý projev, jako za minulého režimu,” informoval Rudolf Kulka o tomto hezkém večeru v příjemném prostředí nekuřácké restaurace.
(článek převzatý z mb-net.cz, autor Pavel Šubrt a Rudy Kulka)

17. 03. 2014 – Vytvořeny nové galerie z koncertů v The Black Sheep.

20. 01. 2014 – Vytvořena nová galerie z Promo focení s Honzou Maršíčkem.

20. 01. 2014 – Ač se to zdá neuvěřitelné, i já jsem se dohrabal k vytvoření profilů na dalších sociálních sítích. Nyní mě tedy najdete i na Twitteru a Myspace.

02. 01. 2014 – Přeji všem úspěšný rok 2014. Ať je dynamický, plný harmonie a splněných snů.

02. 01. 2014 – Přidány dva písňové texty.

12. 10. 2013 – Nahrána fotogalerie z posledního koncertu.

12. 10. 2013 – Jak jsem napsal na níže uvedeném příspěvku, letos to byl poslední koncert. Předvánoční jsem se, vzhledem k pracovnímu vytížení a dlouhé dovolené, rozhodl nerealizovat. Každopádně se můžete těšit na leden, kdy s Vladimírem hudebně načneme rok 2014. V březnu Vás pak čeká v The Black Sheep velké překvapení. Sledujte jejich stránky, jistě se tam jméno hosta brzo objeví… ;-)

12. 10. 2013 – Velké díky všem návštěvníkům čtvrtečního koncertu. Byli jste parádní, atmosféra neměla chybu. Díky Vám jsem si poslední letošní koncert opravdu užil. Obrovský dík patří samozřejmě Janě Rychterové a V.I. Pecháčkovi, kteří přijali pozvání a jejich vystoupení bylo podle všech ohlasů úžané.

10. 9. 2013 – Lístky na říjnový koncert jsou v prodeji v The Black Sheep. Pokud si nás tedy chcete poslechnout, neváhejte. Bude se jednat o letošní poslední vystoupení. Další bude zřejmě až začátkem jara.

25. 8. 2013 – Páteční koncert v restauraci The Black Sheep byl parádní. Děkuji všem návštěvníkům, kteří si mohli vychutnat i speciálního hosta, kterým byl mladý básník, Michal Kubín. Křtili jsme jeho první básnickou sbírku, ze které nám i zarecitoval. Ve Fotogalerii už můžete omrknout fotky z této akce.

19. 8. 2013 – Náhradní koncert za zrušené červnové vystoupení se blíží. Připomínám, že kdo máte vstupenky na zrušený červnový koncert stále u sebe, jsou platné. Na programu budou opět písně vlatní tvorby, řeknu něco málo o tom, jak pokračuje psaní projektu PCHB a nebude chybět ani speciální host. Můžete se těšit na mladého básníka Michala Kubína, který přednese ukázky ze své prvotiny. Těšíme se na Vás tento pátek, 23.8. od 19h.

16. 6. 2013 – Nová fotogalerie – 80. výročí zahradnictví Flora.

14. 6. 2013ZRUŠENÍ KONCERTU – Milí fanoušci. Bohužel jsem nucen dnešní koncert v Rybce, z důvodu mé nemoci, zrušit. Již zakoupené lístky platí na náhradní termín, který bude včas uveden. Kdo by chtěl zpět peníze, může si je vyzvednout v Rybce (pokud si tam lístek zakoupil). Ostatní mají peníze k vyzvednutí u mně. Omlouvám se a věřím, že mi zachováte přízeň i nadále. Tomáš.

9. 6. 2013 – Do záložky PChB přidán jeden text.

26. 5. 2013 – Nová fotogalerie – Horečka v Kavárně literární.

16. 4. 2013 – Přidány dva písňové texty a jedna hudební ukázka.

9. 4. 2013 – Přidány tři písňové texty, kratší info o pokračování projektu PCHB a jedno demo k tomuto projektu (Vzpomínka na ni).

29. 3. 2013 – Vložena nová fotogalerie z jarního koncertu v Rybce.

28. 3. 2013 – Dnes mě čeká hraní v Žižkových kasárnách pro akci, kterou pořádá Služba škole MB pro Univerzitu třetího věku. Opět mě bude doprovázet Vladimír. Písňový program bude hodně nabitý, moc se těšíme.

23. 3. 2013 – Děkuji všem úžasným fanouškům, kteří mi včera dali zapomenout na občasné trable všedního života a opět mě vtáhli do úžasné atmosféry. Byli jste úžasní! Děkuji Vladimírovi za to, že to se mnou opět celý večer táhl a byl, jako vždy, fantastický. Děkuji Martinovi, jehož One man show byla nepřekonatelná :) Veliké díky patří patří Lence a Jirkovi a celé restauraci Rybka.

Těším se na Vás u dalšího setkání, ať už to bude na večeru v Kavárně Literární 25. 5., který bude věnován Václavu Hraběti, nebo na dalším hudebním vystoupení v Rybce 14. 6.

22. 3. 2013 – zveme vás na koncert do Rybky

16. 3. 2013 – přidejte si stránku Boleslavský písničkář na Facebooku

vytvořil knopdesign.cz